Isaks olemine on üks tähtsamaid ja samas ka keerukamaid rolle, mida mehed võtavad. Selleks, et aidata meestel selles rollis õnnestuda, pani Eesti Lastevanemate Liit koostöös Lastekaitse Liidu ning Sotsiaalministeeriumiga kokku 3-osalise videopodcastide sarja “Isadelt isadele”, mis räägib avameelselt isaks olemise väljakutsetest ja võimalustest ning pakub hulganisti praktilisi nõuandeid.  

“Isadelt isadele” podcastisarja juhib Eesti Lastevanemate Liidu juhatuse liige, kolme lapse isa Kiur Lootus. Kolme episoodi jooksul vestleb Kiur nelja erakordse ja teineteisest väga erineva isaga, kes jagavad oma kogemusi ja teadmisi sellest, kuidas olla parem isa ja partner. Podcastis käsitletakse erinevaid teemasid, alates vastsündinute hooldamisest kuni laste kasvatamise väljakutseteni, aga ka emotsionaalse ning vaimse tervise teemadel ja sellest, kuidas tasakaalustada töö- ja pereelu.

Episoodid tegime vastavalt laste arenguetappidele (0-7, 7-14 ja 14-21), kuid triloogia sobib vaatamiseks/kuulamiseks kõigile ning külalistega keskendume isaksolemisele üleüldiselt. Kõige väiksematele mõeldes vestles Kiur neuroteadlase Jaan Aruga, oma kogemust keskmise vanuserühmaga jagasid metsaisa Palbo Vernik ja ettevõtja Urmas Sõõrumaa. Peapiiskop Urmas Viilma on isaks ühele armsale tütarlapsele, kes on vanuserühmas 14-21 aastat.

Podcastide õhkkond on sõbralik ja avatud ning annab kuulajatele võimaluse tunda end nagu heade sõprade seltskonnas.

Vestluste teemad on küll samad, kuid sisu ja mõtted on täiesti erinevad. Teemad on jaotatud nelja plokki ja kirsiks tordil toob iga saatekülaline välja ka julge avalduse oma suurima arengu teemal ehk selle kohta, mis ei tulnud väga hästi välja siis, kui oli “õige aeg” ning mida ta sellest õppis.

Esimene episood on kohe kohe valmis jagamiseks! Jälgi meie kodulehte või hoia silm peal meie uudistel Eesti Lastevanemate Liidu Facebook’i või LinkedIn’i lehel.

Isad ei saa ilma emadeta 🙂 “Isadelt isadele” videopodcastide koostööprojekti juhtis kahe teismelise lapse ema, Eesti Lastevanemate Liidu juhatuse liige Annely Särglep.