Riigikogu valimised on oluline sündmus, kus inimestel on võimalus oma hääl anda ning seeläbi otsustada, kes nende esindajad riigikogus olema saavad. Eetiline valik tähendab, et inimesed peaksid valima kandidaate, kes austavad inimõigusi, kaitsevad demokraatiat, väärtustavad ausust ja avatust ning kes on valmis tegema koostööd teiste erakondade ja erinevate ühiskonnarühmadega.

Hääletagem oma südametunnistuse järgi ning ärgem laskem end mõjutada rahast või kingitustest. Meie ühiselt  teenitud (maksu) raha on kerge kulutada ja kõlavate sõnumitega kõigile jagada, kuid kes oskaks just tulusid kasvatada nii, et võlakoorem meid pikalt saatma ei jääks? Toetame siinkohal presidendi mõtet  tema värskelt peetud Eesti vabariigi 105. sünnipäeva kõnes: “Mulle meeldiks, kui kõik me saame ühtemoodi aru: raha toetusteks ei tule ühegi poliitiku ega erakonna rahakotist. See on meie ühine maksuraha ja riigile võetud kohustused, mida peame aastakümneid kandma.” 

“Seega, julgustan inimesi tegema põhjalikku uurimustööd ja kaaluma oma valikut hoolikalt enne hääletamist ning seejärel kindlasti hääletama. Iga hääl loeb. Teeme eetilise valiku!”

Kokkuvõttes on riigikogu valimised oluline võimalus, et aidata kaasa Eesti demokraatiale ja ühiskonna arengule. Sinu valik aitab tagada, et valitud kandidaadid töötavad tõepoolest inimeste huvides ja kaitsevad ühiskonna väärtusi. Seega, julgustan inimesi tegema põhjalikku uurimustööd ja kaaluma oma valikut hoolikalt enne hääletamist ning seejärel kindlasti hääletama.

Iga hääl loeb. Teeme eetilise valiku!

Annely Särglep
Eesti Lastevanemate Liidu juhatuse liige