Search*

Uudised

Tarbijakaitseametil valmis interaktiivne mäng „Teadlik tarbija“
31/01/2013 17:26 Added by*: Kristiine Vahtramäe; Source*: www.tarbijakaitseamet.ee/teadliktarbija
Mängu loomise põhjused ja selle kasutusvõimalused
Mitmed uuringud on näidanud, et noorte tarbimisalased teadmised on üsna kesised, samas peavad nii noored ise kui ka lastevanemad kooli nende teadmiste edasiandmisel väga oluliseks. Sageli ei teata, millised on tarbija õigused näiteks juhul, kui on ostetud puudusega toode või kui kaupleja keeldub probleemi lahendamast. Internetipoest ostmisel ei olda kursis, milliseid eeliseid, aga ka ohte see endas võrreldes tavakauplusest ostmisega kätkeb. Mitteteadlikku tarbijat on aga kerge eksitada. Noored kujundavad kaupade ja teenuste tulevikuturgu. Seetõttu on väga tähtis, et nad oskaksid teha teadlikke valikuid ja mõjutada kauplejaid pakkuma tarbijasõbralikke kaupu ja teenuseid. Kõik see tingis ka vajaduse tarbijaharidusliku mängu järele.

Mängu teemavaldkond on lai, hõlmates reisimist, rahaasju, märgistust, ohutust, reklaami, kindlustust ja muud tarbimisega seonduvat, millega noored varem või hiljem kokku puutuvad. Küsimused on jaotatud kolme raskusastmesse: kerge, keskmine ja raske. Iga küsimuse juures on vastusevariandid, mille hulgast mängija teeb oma valiku. Õige vastuse korral on vastavalt valitud raskusastmele võimalik teenida kas 10, 20 või 30 punkti. Küsimuste vahel saab mängija lisaks kasulikke näpunäiteid ning heal tasemel teadmiste ja hea õnne korral on boonusena võimalik võita meeneid.
Mitmetasemeline mäng sobib nii põhikooli viimasele astmele (7.–9. klass) kui ka vanematele ning seda saab mängida nii üksi kui ka mitmekesi, nii koolis tarbimisteemalises tunnis kui ka vabal ajal kodus.
 
Head mängimist!

Helena Hansen
Tarbijahariduse peaspetsialist
Tarbimiskeskkonna arendustalitus

Comments* (0):
Add comment*:
Author*: 
:
Human control - type the code shown*:
  Uuenda*
 

Save*

Eesti Русский
 Arvamus (5)Uudiste arhiiv
 Lood elust enesest (4)Uudiste arhiiv
 Toidulaud ja... (5)Uudiste arhiiv
 Uudised (5)Uudiste arhiiv
Sisestused puuduvad
 
     
  
Elitec